All for Joomla All for Webmasters

Co potřebuju, abych měl doma bezdrátový internet?

Přímo ke službě Fast DSL nabízíme bezdrátové modemy, které u vás doma budou šířit internet s využitím signálu WiFi. Budete tedy potřebovat počítač, který je schopný WiFi signál přijímat. U současných počítačů je to samozřejmostí, ke starším modelům lze přikoupit WiFi adaptér

Můžu dočasně přerušit používání Internetu na doma?

V současnosti to bohužel není možné. Pokud na nějakou dobu nechcete tuto službu využívat (např. jedete na delší dobu do zahraničí), je lepší službu vypovědět a znovu objednat po návratu.

Budu se stěhovat, co mám dělat s internetem?

Místo toho, abyste složitě na staré adrese internet rušili a na nové zřizovali, požádejte o přeložení služby. Zdarma vám k požadovanému datu přesuneme na novou adresu internet i ostatní služby, které na své přípojce využíváte. Váš případný závazek poběží dál, nebudeme vám účtovat žádné poplatky za jeho nedodržení.

Jak dlouho můžu být na internetu a kolik můžu stáhnout dat?

Na internetu můžete být 24 hodin denně a stáhnout, kolik dat chcete, aniž byste platili cokoli navíc. Neuplatňujeme žádné limity.

Můžu mít na jedné lince zároveň Fast DSL připojení a IPTV?

Ano. Můžete mít maximální rychlost připojení k internetu, kterou vaše linka umožňuje, a současně sledovat vysílaní IPTV. Je však možné, že v některých případech vlastnosti linky nedovolí dosáhnout plné kvality obou služeb. V takovém případě využijeme tzv. flexi režim, který, pokud sledujete IPTV, dočasně omezí rychlost internetu o 2,5 Mbit/s tak, aby byla zachována digitální kvalita obrazu televize. Jakmile vypnete set-top box, připojení k internetu se vrátí na svou plnou rychlost.

Co potřebuju, abych měl doma bezdrátový internet?

Přímo ke službě Fast DSL nabízíme bezdrátové modemy, které u vás doma budou šířit internet s využitím signálu WiFi. Budete tedy potřebovat počítač, který je schopný WiFi signál přijímat. U současných počítačů je to samozřejmostí, ke starším modelům lze přikoupit WiFi adaptér

Je pravda, že už nemusím používat internet společně s pevnou linkou?

Ano, k Fast DSL neúčtujeme žádné poplatky za pevnou linku. Pokud nemáte přípojku do pevné sítě, při pořízení Fast DSL vám ji zřídíme za 1 Kč. Kolik počítačů je možné připojit k internetu na doma?Ke všem internetovým připojením nabízíme WiFi modem, který umožňuje připojit až čtyři počítače kabelem přes ethernetové rozhraní a neomezený počet počítačů přes bezdrátovou síť WiFi. Je ale potřeba myslet na to, že počítače se o kapacitu přípojky dělí, proto čím více počítačů připojíte, tím nižší bude rychlost na jednotlivých počítačích.

Kde si můžu ověřit rychlost svého internetu?

Pro ověření aktuální rychlosti vašeho internetu doporučujeme některý veřejně přístupný server. Pokud už máte internet od Fast DSL, můžete nás kontaktovat na lince technické podpory 222 261 000, kde vás operátor provede postupem měření rychlosti v našem systému. Rychlosti uvedené pro jednotlivé tarify Internetu jsou maximem přípojky, nejsou garantované. Reálná rychlost je závislá na vzdálenosti od ústředny, kvalitě vedení, ale také třeba na rychlosti vašeho počítače.

Jak rychlý je internet od Fast DSL?

orní hranice rychlosti se letos v září díky zrychlení internetu posunula až na 40 Mb/s. Tomu jsme přizpůsobili naši nabídku: Pro běžné surfování po internetu se nejlépe hodí tarif Fast DSL s rychlostí stahování až 20 Mb/s (upload až 2 Mbit/s). Pro náročné uživatele, kteří stahují i odesílají velké objemy dat a potřebují připojit více zařízení, je vhodný tarif Fast DSL s rychlostí stahování až 40 Mb/s (upload až 4 Mb/s). Pro méně náročné uživatele na druhou stranu nabízíme cenově výhodný tarif Fast DSL s rychlostí až 2 Mb/s. Samozřejmě u žádného z tarifů neuplatňujeme žádné limity stažených dat.

Jaký internet nabízíte jako Fast DSL?

Fast DSL je vysokorychlostní připojení, které funguje na technologii xDSL. Ta využívá stávající vedení pro telefonní síť, proto je dostupná téměř na celém území České republiky. Mezi hlavní výhody této technologie patří vysoká rychlost, stabilita a bezpečnost připojení.